Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Drodzy Uczniowie!

Dziękujemy za udział w konkursie ekologicznym pt. „Jestem Superbohaterem – ratuję Ziemię”. Jesteśmy pod wrażeniem Waszych umiejętności plastycznych.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Julia Poloszyk (przedszkole) „168 lajków”

II miejsce – Oliwia Janicka (klasa II) 157 „lajków”

III miejsce - Patrycja Ślebioda (klasa II) 90 „lajków”

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

                     Lista kandydatów przyjętych do oddziałów przedszkolnych

             przy Szkole Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie

na rok szkolny 2020/2021

Na podstawie art. 158 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. -Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r., poz. 59) i uchwały Rady Miejskiej Śmigla nr III/62/2018 z dnia 20 grudnia 2018 r. w sprawie określenia kryteriów postępowania rekrutacyjnego prowadzonego do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Śmigiel oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia kryteriów, Komisja Rekrutacyjna powołana Zarządzeniem nr 3/2020 z 05.02.2020 r. Dyrektora Szkoły Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie po przeprowadzonym postępowaniu rekrutacyjnym:

1. Przyjęła niżej wymienionych kandydatów do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2020/2021

 

L.p.

                                                   Nazwisko i imię dziecka

1. Adamczewska Maja
2. Czarnecki Filip
3. Cugier Przymysław
4. Danek Oliwia
5. Dudkowiak Zuzanna
6. Dudkowiak Jakub
7. Fengler Kacper
8. Frąckowiak Kinga
9. Gadzikowski Adam
10. Grzelewska Antonina
11. Jagodziński Ksawery
12. Kunert Eryk
13. Kunert Wiktoria
14. Mikołajczak Mikołaj
15. Nyczka Sandra
16. Ratajczak Jan
17. Szczepaniak Leon
18. Śliwczyńka Lidia
19. Walkowiak Szymon
20. Włodarczak Julia
21. Włodarczak Joanna
22. Woźniczak Julia
23. Wyrwa Maria

 

Frąk Karolina  04.05.2020 r.

 (podpis Przewodniczącego Komisji Rekrutacyjnej)

 

 

Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji chciałabym zachęcić naszych przedszkolaków, a także uczniów naszej szkoły, by przedstawili nam swojego ulubionego bohatera bajki lub książki wykonując pracę plastyczną dowolną techniką np. rysunek, figurka z plasteliny itp.

Zdjęcia prac dzieci i młodzieży zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz szkolnym FB.

Zdjęcia prac dzieci przedszkolnych młodszej grupy można przesyłać na mój numer telefonu, a pozostałe prace na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin do 15 maja.

Zachęcam bardzo do wzięcia udziału i życzę nieograniczonej weny twórczej :).

 

Pozdrawiam,

Sylwia Luberda.

Do 24.05.2020 r. oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie nie zostaną otwarte. Decyzją Pani Burmistrz Śmigla nie będą też do tego dnia otwierane inne przedszkola i oddziały przedszkolne w Gminie Śmigiel. Decyzja jest uzasadniona brakiem gwarancji bezpieczeństwa dla dzieci i pracowników placówek. O nowych ustaleniach będę informował na bieżąco.

Piotr Filipowicz, dyrektor szkoły

PROŚBA DO RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH
Po informacji ze strony pana Premiera o możliwości otwarcia przedszkoli od 6 maja informuję, że ostateczna  decyzja w tej kwestii będzie należała do Burmistrza Śmigla. Proszę jednak o sugestie i opinie na ten temat z Państwa strony (np. czy są Państwo skłonni puścić dziecko do przedszkola w najbliższym czasie). Na opinie poprzez komunikator lub mailem  na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekam do najbliższego wtorku włącznie. Państwa głosy przekażę w czasie wideokonferencji pani Burmistrz. Pozdrawiam i życzę spokojnego, rodzinnego majowego weekendu.
Piotr Filipowicz, dyrektor szkoły

95263386 247049203327208 1070771227049590784 n

 

Przez cały miesiąc uczniowie klasy 3 pilnie ćwiczyli tabliczkę mnożenia na stronie internetowej SZYBKIE MNOŻENIE Po długich ćwiczeniach pięcioro chetnych uczniów wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Szybkiego Mnożenia. Zwycięzców jeszcze nie wyłoniono bo konkurs trwa do 30 kwietnia, ale nasi uczniowie to prawdziwe błyskawice.

Czytaj więcej...

 15

 

Nie zapomnij wywiesić flagi państwowej!

Przed nami majowe dni świąteczne:
Święto Pracy,
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
i Święto Narodowe Trzeciego Maja.

 

1 maja: Święto Pracy – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy

Międzynarodowe Święto Pracy zostało ustanowione w 1891 r. dla upamiętnienia wcześniejszego o pięć lat protestu robotników w Chicago, krwawo stłumionego przez policję.
W II Rzeczpospolitej obchody 1 Maja, organizowane przez Polską Partię Socjalistyczną, stanowiły wyraz protestu przeciwko systemowi. Po wojnie zaś przeobraziły się w propagandowy rytuał, mający system legitymizować. W latach 80. nielegalne demonstracje pierwszomajowe organizowała w opozycji do oficjalnych obchodów podziemna Solidarność.
Dziś 1 maja jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W wielu miejscowościach odbywają się marsze i okolicznościowe uroczystości.

Czytaj więcej...

14

 

W ramach realizacji zajęć z zakresu doradztwa zawodowego we wszystkich oddziałach, zachęcam do przejrzenia filmików o zawodach udostępnionych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji na kanale You Tube. Znajdziecie tam informacje na temat różnych zawodów.

Czytaj więcej...

ziemia

 

Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi,

człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia.     

Skoro nie będzie pszczół, nie będzie też zapylania.

Zabraknie więc roślin, potem zwierząt,

wreszcie przyjdzie kolej na człowieka.

Karol Darwin

 

W minioną środę obchodziliśmy wyjątkowe święto – Dzień Ziemi. Tegorocznym hasłem Dnia Ziemi jest „Działanie na rzecz ochrony klimatu”.

Święto to ma nam uświadomić, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Zmusza nas do zatrzymania się i zastanowienia nad tym, co ja mogę zrobić dla Ziemi, na której dane jest mi żyć. Celem ustanowienia Dnia Ziemi było uświadomienie społeczeństwu wielu istotnych problemów związanych ze zmianami klimatu, brakiem dostępu do wody pitnej, przeludnieniem, zanieczyszczeniem środowiska naturalnego.

Dzień Ziemi po raz pierwszy odbył się 22 kwietnia 1970 roku. Wówczas 20 milionów Amerykanów wyszło na ulicę, protestując przeciwko degradacji środowiska naturalnego.

UWAGA KONKURS!!!

Czytaj więcej...