Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 

 

Informacje dla rodziców.

Dzień 2 listopada 2012 roku, zgodnie z uchwałą Rady Pedagogicznej, będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, a co za tym idzie dniem wolnym dla uczniów. W razie braku możliwości zapewnienia dzieciom opieki w domu, opieka będzie zapewniona w szkole.
Od godziny 8:00 do 12:00 dyżurować będą nauczyciele. Nie ma potrzeby wcześniejszego zgłaszania obecności dziecka! Dowóz i odbiór dziecka we własnym zakresie (nie będzie kursował szkolny autobus).
Dnia 12 listopada 2012 roku odbędzie się zebranie z rodzicami. O godzinie 16:00 zebranie Rady Rodziców, o 17:00 rodziców uczniów klas „0” – III, o 17:30 rodziców uczniów pozostałych klas.
Dnia 12 listopada odbędzie się w szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tego dnia uczniowie przychodzą do szkoły w strojach galowych.
Prosimy o sprawdzenie, czy uczniowie mają buty na przebranie w szkole. Od początku roku szkolnego wielu uczniów nie przebiera butów, tłumacząc, że ich po prostu nie ma. Ze względów higienicznych każdy uczeń w naszej szkole obowiązkowo musi zmieniać obuwie pod rygorem otrzymania ujemnych punktów z zachowania.
Powoli przygotowujemy się do urządzania w naszej szkole izby muzealnej. Będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie nam lub wypożyczenie ciekawych eksponatów związanych z miejscowościami należącymi do naszego obwodu szkolnego oraz ze Śmiglem. Szczególnie liczymy na przedwojenne zdjęcia, pocztówki, mapy, dokumenty, stare monety, medale, odznaczenia itp. Wszystkie przekazane przedmioty zostaną skatalogowane, a część z nich, z odpowiednim opisem, trafi na stałą wystawę muzealną.
Przypominamy o szkolnym klubie nordicwalking – poniedziałki o godzinie 16:00!


Otwieramy szkolny klub NordicWalking !


Zapraszam pracowników naszej szkoły, rodziców i dziadków do wspólnego przemierzania naszych pięknych okolic z kijkami! Wyruszamy w każdy poniedziałek o godzinie 1600. Zbiórka przed szkołą w Bronikowie. Zajęcia rozpoczynamy profesjonalną rozgrzewką, więc proszę się nie spóźniać. Każdy uczestnik otrzymuje szczegółową mapkę okolic, trasy przygotowuje i grupę prowadzi dyrektor szkoły. Jeszcze raz serdecznie zapraszam do zdrowego spędzenia poniedziałkowego popołudnia! W razie opadów deszczu wyprawa jest odwoływana.

                                                                                            

PF

Dzień Edukacji Narodowej


Z okazji Święta Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Bronikowie odbyła się uroczystość. Uczniowie klasy III gimnazjum przygotowali prezentację, w której zostali przedstawieni nauczyciele i pracownicy szkoły. Osoby zostały ukazane w sposób humorystyczny i bardzo dowcipny. Całość ogromnie podobała się widzom, którzy nagrodzili autorów brawami.

Czytaj więcej...

Witam w nowym roku szkolnym!!!

Drodzy nauczyciele, pracownicy obsługi i uczniowie!

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2012/2013. Przystępujemy do niego z nowymi nadziejami, energią i twórczymi pomysłami. W czasie wakacji udało się wzbogacić naszą szkolną bazę. Wyremontowana została Sala Wiejska, która jest naszą salą gimnastyczną, dzięki wsparciu Rady Rodziców zakupiliśmy szafki szatniowe dla gimnazjalistów, odnowiliśmy elewację szkoły. Udało się również wygospodarować pomieszczenie na potrzeby Samorządu Uczniowskiego. Rozpoczęliśmy adaptację jednego z pomieszczeń w piwnicy na przyszłą salę muzealną. Mam nadzieję, że poczynione inwestycję wpłyną jeszcze bardziej na komfort pracy i nauki w naszej pięknej bronikowskiej szkole. Życzę wszystkim wytrwałości, cierpliwości oraz niegasnącej motywacji na cały rok szkolny.

                                                                     

 Dyrektor szkoły

mgr Piotr Filipowicz

DSC00100 DSC00097 DSC00076 DSC00079


WYPRAWKA SZKOLNA W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

                   Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 czerwca 2012 r. dotyczące tegorocznej edycji Rządowego programu pomocy uczniom " Wyprawka szkolna" zostało opublikowane dnia 21 czerwca 2012 r. w Dzienniku Ustaw poz. 706 i obowiązuje od dnia 6 lipca 2012 r.

Czytaj więcej...

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2012/2013 DOSTĘPNY W ZAKŁADCE: DOKUMENTY SZKOŁY / SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW 2012/2013.

 

 

ZAPRASZAMY NA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W BRONIKOWIE!!!

Festyn rodzinny organizowany przez Zespół Szkół w Bronikowie 23.06.2012 r.

 

1600 – 1720 poznawanie tajemnic Bronikowa z przewodnikiem (zbiórka przed szkołą)    

                   /Piotr Filipowicz

1800 – rozpoczęcie imprezy, podanie programu /P. Filipowicz

1805 – pokazy konne „Western Show” /E. Ornoch

1835 – gry i zabawy przy muzyce /D. Raczyński

1930 – Konkursy i zabawy rodzinne:

  • „Kto zostanie sołtysem” – konkurs dla mężczyzn i chłopców /L. Stanek
  • „Losy z kapelusza” – konkurs dla pań i dziewcząt /L. Stanek
  • „Pokaz mody” – kółko teatralne /E. Ornoch
  • Rodzinne przeciąganie liny /W. Wieczorek
  • Toczenie starych opon samochodowych – konkurs dla mężczyzn /P. Śliwiński
  • Rzut garnkiem na odległość – konkurs dla pań /E. Stankowiak
  • Budowanie wieży z kartonów /K. Frąk
  • Konkursy dla dzieci (równolegle):

ü Rzuty na krzyżak /M. Bartkowiak

ü Odbijanie piłeczki ping – pongowej /Ł. Filipowicz

ü Rzuty do celu ruchomego /P. Gołębiowska

ü Skoki przez skakankę / Z. Adamczak

ü Hula – hop na czas / J. Wower

ü Wyścigi w workach /R. Wasiak

ü Plecenie wianków z ziół i traw (będą potrzebne później) /J. Szymlet

ü Pokazy kółka tanecznego /B. Bojek

  • Równolegle czynne są salony: tatuażu, fryzjerski i kosmetyczny /specjaliści

2100 – pokaz połykaczy ognia

2120 - przedstawienie „W noc Świetojańską” /B. Bojek, kl. II gim, muzyka P. Filipowicz

2140 – przejście z wiankami i ze świecami nad rzekę Wencerkę, puszczenie wianków na wodę, bębny, grzechotki ogólny hałas (każdy przynosi z domu świeczkę) / P. Filipowicz,

Ł. Filipowicz

2225 –występ zespołu „3po3” z balkonu nad wejściem do szkoły

Ok. 2300 – zakończenie imprezy

W czasie trwania festynu odbędą się przejażdżki bryczkami. Czynny będzie sklepik szkolny, kawiarenka „Pod Platanem”, w której będzie można kupić kawę i ciasto oraz chleb ze smalcem i ogórkiem. Zapraszamy też do korzystania ze szkolnego placu zabaw.

UWAGA! PODCZAS IMPREZY ZA UCZNIÓW ODPOWIEDZIALNI SĄ ICH RODZICE!

Święto Patrona Szkoły

 

Przed rokiem przeżywaliśmy wielką uroczystość nadania imienia szkole i wręczenia sztandaru. Już za kilka dni, 8 czerwca po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbędzie się Święto Patrona Szkoły.

Czytaj więcej...

UWAGA!!!

W najbliższą sobotę, 2 czerwca zapraszamy do wspólnego sprzątania naszego szkolnego parku! Mile widziani będą uczniowie, rodzice, dziadkowie i wszyscy chcący nam pomóc! Prosimy zabrać ze sobą narzędzia ogrodnicze, przede wszystkim grabie i łopaty. Przydadzą się też taczki. Początek prac zaplanowaliśmy na godzinę 900. Zakończymy wspólnym ogniskiem z kiełbaskami o godzinie 1200.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!